Mezoterapi

Kuzey Ege Sağlık

MEZOTERAPİ NEDİR ?

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir. Mezoterapide küçük miktardaki ilaçlar mikroenjeksiyon yöntemi ile direkt problemli bölgeye verilir. Bu şekilde sistemik bir etki oluşturmaksızın problem çözülür ve tedaviden maksimum fayda sağlanır.

Mezoterapi birçok farklı durumda uygulanabilir. Mezoterapinin en sık uygulandığı durumlar şu şekilde sıralanabilir;

* Saç dökülmesinin önlenmesi, zayıf saç tellerinin güçlendirilmesi

* Estetik amaçlı uygulamalar

* Akut ve kronik tüm ağrılar

* Fibromiyalji

MEZOTERAPİNİN YAN ETKİLERİ NELERDİR ?

Enjeksiyon bölgesinde geçici kızarıklıklar ve morarmalar oluşabilir. Bu bir sorun teşkil etmez çünkü kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmadığından bu etkiler 1-2 gün içinde kendiliğinden kaybolur.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler. Besin ögeleri içeren enjektör yardımıyla, saç derisine bir sıvı enjekte edilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşımının hızını oldukça artırır. Saç foliküllerini de canlandırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder. Mezoterapi yönteminde oldukça ince iğneler kullanılarak, saç derisinin 2-3 mm altına vitamin, mineral, antioksidanlar ve dokuyu güçlendirip, bakım yapacak diğer bileşenler enjekte edilir.

Kliniğimizde saç mezoterapisi tedavisine, lokal ozon enjeksiyonu tedavisi ve halk arasında kök hücre tedavisi olarak bilinen PRP – CGF enjeksiyon uygulamaları eklenerek daha iyi sonuçlar alınması hedeflenmektedir.

Ayrıca saç ekim işleminden 6 ay sonra mezoterapi uygulanması yeni çıkmış saç tellerine bakım yapıp güçlendirerek gelecekteki saç dökülmelerini önlemekte ve etkinliğin artmasına yardımcı olmaktadır.