PRP ve CGF-CD34 Tedavisi

Kuzey Ege Sağlık

Hastadan alınan az miktardaki kanın özel bir santrifüj cihazından geçirilerek bileşenlerine ayrılması ve bu işlem sonucunda elde edilen yoğun miktarda trombosit ve büyüme faktörleri içeren plazma kısmının, aynı kişiye tekrar enjekte edilmesi işlemidir.

PRP ; uygulandığı bölgelerde kök hücreleri aktive ederek yan etki oluşmadan eklemlerin onarılması, dokuların yenilenmesi ve cilt gençleşmesine destek olan bir yöntemdir.

CGF (KONSANTRE BÜYÜME FAKTÖRLERİ) - CD34 TEDAVİSİ NEDİR?

CGF-CD34 uygulaması ile elde edilen CGF ürünü PRP den daha yoğun onarıcı trombosit içermektedir. Bu uygulamada hücrelerin ya da dokuların onarılması ve yenilenmesini sağlamak için kanın iyileştirme potansiyelinin yoğunlaştırılarak kullanılması sağlanmıştır.

Kök hücreler çeşitli rejenerasyon / yenilenme potansiyeline sahip olan, rehabilitasyonu yöneten hücrelerdir. Bu hücreler yoğun biçimde kişinin kendi kanından doğal yöntemlerle elde edilen büyüme faktörlerini içerirler.

CGF-CD34 tekniği PRP nin kullanıldığı tüm durumlarda uygulanır ve daha etkindir.

CGF-CD34 kanın iyileştirme potansiyelinin en yüksek olduğu kısımdır. Sadece dokuya direk uygulanmakla kalmaz, doktorunuz gerekli gördüğünde damar yoluyla da uygulanabilir.

CGF-CD34 son yıllarda giderek artan bir şekilde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. Kozmetik ve Anti-aging olarak sıklıkla kullanılan CGF-CD34 sonraları kas iskelet sistemi hastalıklarında, yaralanmış bölge iyileşmesinde, yara ve yanık tedavisinde ve saç dökülmesinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

CGF-CD34 solüsyonuna uygun dozlarda Ozon eklendiğinde hem iyileştirici hücre olan trombositler aktive olur, hem de iyileştirici madde olan Growth Hormon miktarı önemli ölçüde artar. Dokulardaki oksijen seviyesi yükselir ve dokularda yenilenme başlar.

Herhangi bir yan etkisi olmayan CGF-CD34 tedavisinde kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerji, hastalık bulaşma riski, doku uyuşmazlığı riski de bulunmamaktadır. Ancak enjeksiyon ve uygulamalar sırasında morarma, kanama, kızarıklık, yanma ve az da olsa ağrı veren sinir hassasiyeti gibi durumlar görülebilir.

UYGULAMA ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

* Uygulamaya gelirken lütfen iyice dinlenmiş olarak geliniz.

* Uygulama öncesinde alkollü içecekler tüketmeyiniz.

* En az üç gün öncesinden; ginko biloba, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, aspirin ve non-steroid antiinflamatuar (romatizmal) ilaçlar kesilmelidir.

UYGULAMA SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Uygulama sonrasında bölgede kızarıklık ve gerilme hissi olabilir, tedaviye gerek duymadan kendiliğinden iyileşecektir.

* Enjeksiyondan sonra anti-enflamatuar (yani romatizmal- ağrı kesici) ilaçlar CGF-CD34 ile uyarılan doğal iyileştirme sürecini nötralize edileceğinden kullanılmaz. İhtiyaç halinde parasetamol türü ağrı kesici kullanabilir yada soğuk-buz kompres uygulaması yapılabilir.

* Uygulama alanına temas edilmemesi

* Uygulamadan sonra 12 saat süreyle su değdirilmemesi

* Uygulama günü güneşten korunulması

* Uygulama sonrası doktorunuzun önerdiği kremlerin kullanılması

* Beklenmeyen bir etki gelişirse lütfen doktorunuza başvurunuz.